Najczęściej wyjeżdżamy do pracy w celach zarobkowych do trzech krajów – Niemiec, Wielkiej Brytanii i Holandii. I to właśnie naszych zachodnich sąsiadów upodobaliśmy sobie najbardziej. Wyjazdy do Niemiec do pracy cieszą się największą popularnością. Pod koniec 2018 roku według danych Głównego Urzędu Statystycznego 2,5 mln Polaków mieszkało za granicą, a w samych Niemczech zameldowanych w tamtym czasie było prawie 900 tys. Za pracą wcale nie wyjeżdżamy jak widać daleko, wciąż ponad 1/3 ankietowanych wskazuje naszych sąsiadów, jako najbardziej atrakcyjny kierunek emigracji. Bliskość jest jednym z powodów takiego wyboru, w końcu każdy z nas chętnie wróci od czasu do czasu do rodzinnego domu. A niewielka odległość sprawia, że możemy do niego „wyskoczyć” w dowolnym momencie. Drugim czynnikiem jest oczywiście niski czynnik bezrobocia w Niemczech ok. 3,4%, co sprawia, że na rynku jest wiele ofert, także dla imigrantów. A istnieje wiele agencji, które pomagają znaleźć pracę i zapewniają bezpieczeństwo. Jeśli zastanawiasz się nad wyjazdem postaramy się przybliżyć i wyjaśnić najważniejsze formalności, o których powinieneś wiedzieć.
Jest to jedna z najczęściej wybieranych przez podróżnych form transportu w kierunku Niemiec. Dlaczego jest właśnie tak? Wydaje się, ze skoro Niemcy to nasi sąsiedzi podróż nie będzie długa? Jednak przykładowo podróż ze wschodnich regionów Polski do stolicy - Berlina może wynieść nawet ok. 900 kilometrów, a to już nie jest krótka podróż. Możemy wybrać się np. do Monachium, Hamburga, Stuttgartu i wielu innych ciekawych punktów na mapie Niemiec, a wtedy nasza podróż może wynieść nawet ponad 1000 km. Jednak co skłania nas do wyjazdu własnym samochodem? Na pewno możliwość rozpoczęcia podróży, wybrania przystanków po drodze dokładnie wtedy, kiedy nam to odpowiada. Nie jesteśmy zależni od nikogo, a na miejscu docelowym swobodnie możemy się poruszać i dojechać do każdego miejsca bez konieczności korzystania z komunikacji publicznej czy taksówek. Własny transport daje nam dużą wolność jeśli chodzi o bagaż, ogranicza nas jedynie przestrzeń dostępna w aucie.
Jednak podróż własnym autem ma sporo wad, zaczynając od wysokich kosztów. Paliwo i opłaty za autostrady to nie jedyne wydatki, musimy pamiętać o opłatach parkingowych na miejscu, niektórzy decydują się też na dodatkowe ubezpieczenie, te koszty spoczywają wtedy na jednej osobie. Niestety długie podróże mogą być przyczyną różnych awarii, a te najpewniej będą powodem do kolejnych wydatków. Długa podróż jest męcząca, nawet dla najbardziej doświadczonego kierowcy, a zmęczenie zwiększa ryzyko i zmniejsza nasze bezpieczeństwo na trasie. Nie bez powodu we wiadomościach często słyszy się o akcjach na drogach. Na długich dystansach, podróż samochodem, to jeden z najniebezpieczniejszych środków transportu.
Podróże pociągiem, wywołują sentyment związany z dzieciństwem i wakacjami, a obecnie podróże międzynarodowe wiążą się często z najnowszym taborem. Co szczególnie ważne dla tych dbających o środowisko, jest to jeden z najbardziej ekologicznych środków transportu. Podróż pociągiem daje nam dużą swobodę w jej trakcie, możemy w dowolnym momencie wstać „rozprostować kości” przejść się, skorzystać z toalety, wagonu restauracyjnego. W nowoczesnych wagonach możemy popracować, czy pooglądać ulubiony serial na laptopie. Jednak podróż pociągiem musimy zaplanować dużo wcześniej, aby zapewnić sobie wygodne miejsce siedzące. Dodatkowo musimy skorzystać z dodatkowych środków transportu na sam dworzec i z niego, przy dużym bagażu niestety jest to dodatkowy kłopot. Długi czas podróży, jakimś cudem często dłuższy niż podróż własnym samochodem z przystankami, mocno zniechęca. Pociągi poruszają się po własnych torach, ale wiele czynników wpływa na ich trasę, co dodatkowo może generować opóźnienia. Przedziały mają różne klasy, jednak najłatwiej dostępna 2 klasa wiąże się ze spędzeniem długich godzin w ciasnym 8-osobowym przedziale i niestety, nawet jeśli trafimy na najlepszych współtowarzyszy podróży, będzie to podróż niewygodna. Każdy z nas jest inny i w innych warunkach chciałby odbyć podróż, jednym jest zimno, innym duszno i gorąco, ciężko dopasować warunki do wszystkich. Jeśli na to wszystko nałożą się problemy z systemami klimatyzacji, czy ogrzewania podróż może być trudna do zniesienia.
Nie da się ukryć, że żaden z pozostałych środków transportu nie prześcignie samolotu, nie ma na to najmniejszej szansy. Kiedy zależy nam na czasie często decydujemy się właśnie na niego. Warto pamiętać, że samolot gwarantuje krótki czas samej podróży, choć musimy do niego doliczyć dojazd do lotniska, odprawy, nadania i odebrania bagażu. Latanie to najbezpieczniejszy środek transportu, choć wielu boi się latać statystyki, nie zostawiają złudzeń. Warto tutaj przytoczyć rok 2017, który był najbezpieczniejszym w historii lotnictwa cywilnego, doszło w nim do 10 poważniejszych wypadków. Według specjalistów łatwiej wygrać w Lotto, niż stracić życie w wypadku lotniczym. Jeśli nie zaplanujemy z dużym wyprzedzeniem podróży lub nie załapiemy się na okazję, musimy liczyć się z dużym kosztem, szczególnie jeśli konieczność wyjazdu wypadła nagle i bilet musimy kupić na już. Niestety warunki pogodowe i problemy techniczne mogą powodować spore opóźnienia, a zdarzają się także odwołane loty, co może znacznie pokrzyżować nasze plany. Samolot ma swoje ograniczenia, a co za tym idzie nasz bagaż nie może przekroczyć ustalonych norm. Jeśli potrzebujemy większej walizki musimy liczyć się z dużym wydatkiem, który będzie jeszcze większy, jeśli okaże się przy odprawie, że nasz bagaż przekracza normy. Niektórzy rezygnują z podróży powietrznych w związku z coraz większą świadomością ekologiczną, lot generuje bardzo duże ilości dwutlenku węgla wyemitowanego do atmosfery. Jedni uwielbiają latać, inni trwożą się na samą myśl o locie, dla niektórych może być to naprawdę trudna przeprawa.
Dodatkowo Vipmar Tour oferuje możliwość wybrania miejsca siedzącego w konkretnym miejscu przed zakupem, dzięki czemu dobierzesz je idealne dla siebie.
Nowoczesna flota busów zapewnia wygody, sprawną klimatyzację i ogrzewanie pojazdu, przez co możesz liczyć na optymalną temperaturę i odpowiedni przepływ powietrza. Czym jest podróż jeśli nie relaksem, zwłaszcza kiedy swobodnie możesz korzystać z Internetu oglądając ulubiony serial. Możesz być pewny, że przewoźnik dokłada wszelkich starań, aby zachować terminować i trzymać się, co do minuty ustalonego planu podróży, również z uwzględnieniem usługi door-to-door.
Trasa jest zaplanowana tak, aby uniknąć korków i opóźnienia, a w razie potrzeby kierowca może wybrać alternatywną szybszą drogę, abyś tylko zdążył na czas dotrzeć w wybrane miejsce. Co ważne, przewóz busem do Niemiec należy do jednego z najbardziej ekonomicznych rozwiązań, wszystkie koszty dzielone są między kilka do kilkunastu osób, dzięki czemu cena biletu zdecydowanie spada. Nie musisz także martwić się o bagaż, obostrzenia są zawarte w regulaminie, ale nie musisz się martwić także, jeśli masz ze sobą dwie walizki, nawet jeśli jest duża i ciężka.
Niewielka dopłata dotyczy jedynie niestandardowych bagaży, warto wcześniej skontaktować się z obsługą i dogadać najlepsze rozwiązanie indywidualnie. Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne w podróży, możesz mieć pewność, że każdy fotel wyposażony jest w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Podróżujesz z profesjonalnym, doświadczonym kierowcą, który doskonale zna trasę podróży. Wpływa to też na bezpieczeństwo postojów, wybiera jedynie sprawdzone miejsca, gdzie na pewno odetchniesz, zrelaksujesz się i dobrze najesz.
Co ważne, w busach obowiązuje zakaz palenia oraz spożywania alkoholu, co także ma znaczny wpływ na komfort jazdy. Dzięki temu z transportu może skorzystać każdy, seniorzy, młodzież, rodziny z dziećmi, osoby jeżdżące w pojedynkę. Vipmar Tour oferuje przewozy na trasie Polska-Niemcy i Niemcy-Polska flotą nowoczesnych busów, także oferują odbiór spod wskazanego adresu, z określonych punktów w większych miastach i na trasie przejazdu po indywidualnym ustaleniu. Firma oferuje przejazdy z województw: małopolskiego (Kraków), podkarpackiego (Rzeszów), świętokrzyskiego (Kielce), łódzkiego (Piotrków Trybunalski), śląskiego (Katowice), opolskiego (Opole) i dolnośląskiego do Berlina, Poczdamu, Magdeburga, Stuttgartu, Monachium, Saarbrucken, Hamburga, Bremy, Freiburga, Frankfurtu, Kolonii, Dusseldorfu czy Dortmundu.