Blog

Podróż busem do Niemiec – czy może być komfortowa i wygodna?

Podróże na długich dystansach często kojarzą nam się ze zmęczeniem, wiele godzin siedzenia w niewygodnym fotelu, aby w końcu dostać się do upragnionego celu. Najchętniej zasnęlibyśmy i obudzili się już na miejscu bez zbędnego przeżywania podróży, choć niektóre środki transportu, z różnych względów, nawet tego nam nie umożliwiają. Teoretycznie droga do Niemiec nie jest tak daleka, choć zależy to z jakiego zakątka naszego kraju będziemy rozpoczynali podróż. Zachodnich sąsiadów odwiedzamy z różnych powodów, jedni jadą tam w celach biznesowych, inni planują wypad turystyczny na wakacje, czy długi weekend, a czasami po prostu bierzemy walizkę w rękę i jedziemy spotkać się z dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Współczesny świat umożliwia nam szybkie podróże, zupełnie bezproblemowe. Skoro już zdecydujemy się na wyjazd zostaje nam kwestia samego przejazdu do Niemiec. Możemy dostać się praktycznie każdym środkiem transportu, dojedziemy samochodem, busem, autokarem, pociągiem lub samolotem. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, ale który jest tak naprawdę najlepszy i najwygodniejszy dla nas? Zdecydowanie polecam busy, choć w pierwszej chwili możesz zwątpić, pozwól, że wyjaśnię Ci dlaczego nie powinieneś. Nowoczesne busy kursujące do Niemiec gwarantują wysoki komfort podróży, bezpieczeństwo, terminowość, oszczędność i co ważne nie mają dużych ograniczeń w zakresie bagażu. Przewozy międzynarodowe realizowane przez busy zyskują na popularności. Im więcej osób decyduje się na taki rodzaj komunikacji, tym bardziej firmy muszą zabiegać o swoich klientów i podnosić poziom oferowanej usługi. Zauważalny jest na rynku wzrost tego rodzaju przewozów, kosztem przejazdów autokarami. Ale z czego to wszystko wynika? Zestawmy ze sobą zalety i wady wszystkich środków transportu, abyś sam mógł/mogła się przekonać.

Alternatywy dla podróży busem do Niemiec

Podróż własnym samochodem – jakie ma zalety?

Jest to jedna z najczęściej wybieranych przez podróżnych form transportu w kierunku Niemiec. Dlaczego jest właśnie tak? Wydaje się, ze skoro Niemcy to nasi sąsiedzi podróż nie będzie długa? Jednak przykładowo podróż ze wschodnich regionów Polski do stolicy - Berlina może wynieść nawet ok. 900 kilometrów, a to już nie jest krótka podróż. Możemy wybrać się np. do Monachium, Hamburga, Stuttgartu i wielu innych ciekawych punktów na mapie Niemiec, a wtedy nasza podróż może wynieść nawet ponad 1000 km. Jednak co skłania nas do wyjazdu własnym samochodem? Na pewno możliwość rozpoczęcia podróży, wybrania przystanków po drodze dokładnie wtedy, kiedy nam to odpowiada. Nie jesteśmy zależni od nikogo, a na miejscu docelowym swobodnie możemy się poruszać i dojechać do każdego miejsca bez konieczności korzystania z komunikacji publicznej czy taksówek. Własny transport daje nam dużą wolność jeśli chodzi o bagaż, ogranicza nas jedynie przestrzeń dostępna w aucie.

A teraz trochę o wadach podróży własnym samochodem

Jednak podróż własnym autem ma sporo wad, zaczynając od wysokich kosztów. Paliwo i opłaty za autostrady to nie jedyne wydatki, musimy pamiętać o opłatach parkingowych na miejscu, niektórzy decydują się też na dodatkowe ubezpieczenie, te koszty spoczywają wtedy na jednej osobie. Niestety długie podróże mogą być przyczyną różnych awarii, a te najpewniej będą powodem do kolejnych wydatków. Długa podróż jest męcząca, nawet dla najbardziej doświadczonego kierowcy, a zmęczenie zwiększa ryzyko i zmniejsza nasze bezpieczeństwo na trasie. Nie bez powodu we wiadomościach często słyszy się o akcjach na drogach. Na długich dystansach, podróż samochodem, to jeden z najniebezpieczniejszych środków transportu.

Podróż pociągiem

Podróże pociągiem, wywołują sentyment związany z dzieciństwem i wakacjami, a obecnie podróże międzynarodowe wiążą się często z najnowszym taborem. Co szczególnie ważne dla tych dbających o środowisko, jest to jeden z najbardziej ekologicznych środków transportu. Podróż pociągiem daje nam dużą swobodę w jej trakcie, możemy w dowolnym momencie wstać „rozprostować kości” przejść się, skorzystać z toalety, wagonu restauracyjnego. W nowoczesnych wagonach możemy popracować, czy pooglądać ulubiony serial na laptopie. Jednak podróż pociągiem musimy zaplanować dużo wcześniej, aby zapewnić sobie wygodne miejsce siedzące. Dodatkowo musimy skorzystać z dodatkowych środków transportu na sam dworzec i z niego, przy dużym bagażu niestety jest to dodatkowy kłopot. Długi czas podróży, jakimś cudem często dłuższy niż podróż własnym samochodem z przystankami, mocno zniechęca. Pociągi poruszają się po własnych torach, ale wiele czynników wpływa na ich trasę, co dodatkowo może generować opóźnienia. Przedziały mają różne klasy, jednak najłatwiej dostępna 2 klasa wiąże się ze spędzeniem długich godzin w ciasnym 8-osobowym przedziale i niestety, nawet jeśli trafimy na najlepszych współtowarzyszy podróży, będzie to podróż niewygodna. Każdy z nas jest inny i w innych warunkach chciałby odbyć podróż, jednym jest zimno, innym duszno i gorąco, ciężko dopasować warunki do wszystkich. Jeśli na to wszystko nałożą się problemy z systemami klimatyzacji, czy ogrzewania podróż może być trudna do zniesienia.

Podróż samolotem

Nie da się ukryć, że żaden z pozostałych środków transportu nie prześcignie samolotu, nie ma na to najmniejszej szansy. Kiedy zależy nam na czasie często decydujemy się właśnie na niego. Warto pamiętać, że samolot gwarantuje krótki czas samej podróży, choć musimy do niego doliczyć dojazd do lotniska, odprawy, nadania i odebrania bagażu. Latanie to najbezpieczniejszy środek transportu, choć wielu boi się latać statystyki, nie zostawiają złudzeń. Warto tutaj przytoczyć rok 2017, który był najbezpieczniejszym w historii lotnictwa cywilnego, doszło w nim do 10 poważniejszych wypadków. Według specjalistów łatwiej wygrać w Lotto, niż stracić życie w wypadku lotniczym. Jeśli nie zaplanujemy z dużym wyprzedzeniem podróży lub nie załapiemy się na okazję, musimy liczyć się z dużym kosztem, szczególnie jeśli konieczność wyjazdu wypadła nagle i bilet musimy kupić na już. Niestety warunki pogodowe i problemy techniczne mogą powodować spore opóźnienia, a zdarzają się także odwołane loty, co może znacznie pokrzyżować nasze plany. Samolot ma swoje ograniczenia, a co za tym idzie nasz bagaż nie może przekroczyć ustalonych norm. Jeśli potrzebujemy większej walizki musimy liczyć się z dużym wydatkiem, który będzie jeszcze większy, jeśli okaże się przy odprawie, że nasz bagaż przekracza normy. Niektórzy rezygnują z podróży powietrznych w związku z coraz większą świadomością ekologiczną, lot generuje bardzo duże ilości dwutlenku węgla wyemitowanego do atmosfery. Jedni uwielbiają latać, inni trwożą się na samą myśl o locie, dla niektórych może być to naprawdę trudna przeprawa.

Podróż busem do Niemiec – zalety

Czym jest podróż jeśli nie relaksem, zwłaszcza kiedy swobodnie możesz korzystać z Internetu oglądając ulubiony serial.

Przewozy busem Polska-Niemcy to najbardziej komfortowa metoda transportu, szczególnie jeśli porównamy jakość usługi do jej ceny. Podróż można porównać do jazdy luksusowym samochodem z prywatnym kierowcą. Tutaj każdy pasażer ma dużo miejsca na nogi, wysokie osoby nie muszą dokładać do biletu, aby podróżować wygodnie. Dodatkowo Vipmar Tour oferuje możliwość wybrania miejsca siedzącego w konkretnym miejscu przed zakupem, dzięki czemu dobierzesz je idealne dla siebie. Nowoczesna flota busów zapewnia wygody, sprawną klimatyzację i ogrzewanie pojazdu, przez co możesz liczyć na optymalną temperaturę i odpowiedni przepływ powietrza. Czym jest podróż jeśli nie relaksem, zwłaszcza kiedy swobodnie możesz korzystać z Internetu oglądając ulubiony serial.

Vipmar Tour
Vipmar Tour

Master Transport Solution

Możesz być pewny, że przewoźnik dokłada wszelkich starań, aby zachować terminować i trzymać się, co do minuty ustalonego planu podróży, również z uwzględnieniem usługi door-to-door. Trasa jest zaplanowana tak, aby uniknąć korków i opóźnienia, a w razie potrzeby kierowca może wybrać alternatywną szybszą drogę, abyś tylko zdążył na czas dotrzeć w wybrane miejsce. Co ważne, przewóz busem do Niemiec należy do jednego z najbardziej ekonomicznych rozwiązań, wszystkie koszty dzielone są między kilka do kilkunastu osób, dzięki czemu cena biletu zdecydowanie spada. Nie musisz także martwić się o bagaż, obostrzenia są zawarte w regulaminie, ale nie musisz się martwić także, jeśli masz ze sobą dwie walizki, nawet jeśli jest duża i ciężka. Niewielka dopłata dotyczy jedynie niestandardowych bagaży, warto wcześniej skontaktować się z obsługą i dogadać najlepsze rozwiązanie indywidualnie. Bezpieczeństwo jest niezwykle ważne w podróży, możesz mieć pewność, że każdy fotel wyposażony jest w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Podróżujesz z profesjonalnym, doświadczonym kierowcą, który doskonale zna trasę podróży. Wpływa to też na bezpieczeństwo postojów, wybiera jedynie sprawdzone miejsca, gdzie na pewno odetchniesz, zrelaksujesz się i dobrze najesz. Co ważne, w autobusach obowiązuje zakaz palenia oraz spożywania alkoholu, co także ma znaczny wpływ na komfort jazdy. Dzięki temu z transportu może skorzystać każdy, seniorzy, młodzież, rodziny z dziećmi, osoby jeżdżące w pojedynkę. Vipmar Tour oferuje przewozy na trasie Polska-Niemcy i Niemcy-Polska flotą nowoczesnych busów, także oferują odbiór spod wskazanego adresu, z określonych punktów w większych miastach i na trasie przejazdu po indywidualnym ustaleniu. Firma oferuje przejazdy z województw: małopolskiego (Kraków), podkarpackiego (Rzeszów), świętokrzyskiego (Kielce), łódzkiego (Piotrków Trybunalski), śląskiego (Katowice), opolskiego (Opole) i dolnośląskiego do Berlina, Poczdamu, Magdeburga, Stuttgartu, Monachium, Saarbrucken, Hamburga, Bremy, Freiburga, Frankfurtu, Kolonii, Dusseldorfu czy Dortmundu.

Vipmar Tour

Obserwuj nas: