Czy podróż busem do Niemiec może być komfortowa i wygodna?

Współczesny człowiek to obywatel świata, który korzystając z rozmaitych środków lokomocji, bez większych przeszkód, może przemieszczać się po całym globie. Niektóre destynacje determinują wybór konkretnego rodzaju transportu, np. samolotu czy promu bądź statku. Jeśli jednak mamy w planie podróż np do Niemiec - możemy swobodnie wybierać między prywatnym samochodem, pociągiem, samolotem... Jakie są zalety i wady każdego z tych środków lokomocji? Dlaczego podróż busem do Niemiec to zdecydowanie najlepszy pomysł?

Komfortowe busy

Podróż busem za granice - same zalety?

Podróżowanie busem zyskuje na popularności w kategorii przewozów międzynarodowych. To zdecydowanie najwygodniejszy i najbardziej komfortowy sposób przemieszczanie się po Europie, w którym dodatkowo jakość usługi pozostaje w znakomitym stosunku do jej ceny. Możemy zauważyć trend, w którym busy skutecznie wypierają z rynku przewozu osób autobusy czy autokary - podróżowanie tymi drugimi wymaga bowiem zebrania zdecydowanie większej grupy podróżujących osób, co przekłada się na uboższą ofertę w zakresie dat / terminów poszczególnych wyjazdów oraz miejsc odjazdów i miejsc docelowych, do których dowożeni są pasażerowie. Przewozy zagraniczne realizowane za pośrednictwem kilku lub kilkunastoosobowych busów umożliwiają firmom konstruowanie maksymalnie elastycznej oferty, dopasowanej do indywidualnych potrzeb klientów.

Wybierając firmę przewozową należy oczywiście postawić na doświadczonego przewoźnika, który dysponuje nowoczesną flotą pojazdów oraz zatrudnia zawodowych, profesjonalnych kierowców. Vipmar Tour spełnia obydwa warunki, a nasze usługi zaspokajają potrzeby najbardziej wymagających podróżujących!

Wygodne busy

Komfort podróży

Podróż busem można porównać do podróży luksusowym samochodem osobowym... z kierowcą! W nowoczesnych busach siedzenia są szerokie i bardzo wygodne, z czystą, zadbaną tapicerką oraz wyposażone w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Każdy pasażer ma naprawdę dużo przestrzeni na nogi i (opcjonalnie) bagaż podręczny. Dodatkowo, za niewielką opłatą, Vipmar Tour oferuje możliwość zarezerwowania konkretnego miejsca w busie - to doskonała opcja dla osób, którym z różnych przyczyn może zależeć na podróżowaniu przy oknie (duże szyby gwarantują możliwość obserwowania drogi i podziwiania ewentualnych widoków) albo z przodu lub z tyłu pojazdu.

Ponadto busy Vipmar Tour wyposażone są w sprawną i wydajną klimatyzację i ogrzewanie - pasażerowie mogą liczyć na optymalną i stałą temperaturę, gwarantującą maksymalnie komfortową podróż. Pasażerowie mogą bez przeszkód korzystać z Internetu oraz liczyć na pełen profesjonalizm, wysoką kulturę osobistą oraz otwartość kierowcy (zgłoszenie potrzeby zrobienia postoju poza ustalonym planem nie jest żadnym problemem!). Ponadto regulamin przewoźnika zakazuje podczas podróży spożywania alkoholu oraz palenia papierosów i e-papierosów, co pozytywnie przekłada się na atmosferę w busie oraz bezpieczeństwo wszystkich pasażerów. Taki rodzaj podróży jest odpowiedni zarówno dla osób dorosłych, seniorów, młodzieży, jak i rodzin z dziećmi.

Terminowość

Wybierając bus - wybierasz terminowość! Przewoźnik dokłada wszelkich starań, by wszystkie odjazdy (w tym również odbieranie osób w usłudze door to door) odbywały się zgodnie z planem, w ustalonych godzinach. Każda trasa jest skalkulowana w taki sposób, by ograniczyć do minimum ryzyko stania w korkach (np. jeśli istnieje konieczność przejechania przez centrum miasta - przejazd planowany jest poza godzinami szczytu), z zaplanowanymi alternatywnymi objazdami, które kierowca może wdrożyć natychmiast po zaistnieniu jakiejś niezależnej od przewoźnika sytuacji (np. wypadku drogowego na trasie, nieplanowanego remontu drogi itp.).

Oszczędność

Podróżowanie busem to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań komunikacyjnych. Wszelkie koszty związane z przejazdem na wybranej trasie (m.in. koszty paliwa oraz opłaty związane z przejazdami autostradami / drogami ekspresowymi i opłatami za parking) obciążają równomiernie (lub proporcjonalnie, w przypadku gdy podróżujący rozpoczynają podróż z różnych miejsc) minimum kilka osób - to pozwala przewoźnikowi na zaoferowanie klientom biletów w naprawdę atrakcyjnych cenach (przykładowo: od 270 zł do 350 zł za przejazd na trasach Polska - Niemcy, Polska - Belgia, Polka - Holandia).

Małe ograniczenia dotyczące bagażu

Wybierając bus jako środek komunikacyjny w podróży na trasie Polska - Niemcy lub Niemcy - Polska nie musimy się martwić o bagaż, jego wymiary czy wagę - z rygorystycznymi obostrzeniami w tym temacie muszą się borykać osoby podróżujące samolotem. Wszelkie kwestie związane z bagażem rozstrzyga regulamin przewoźnika: najczęściej bez żadnych dodatkowych opłat możemy ze sobą zabrać jedną sporą walizkę lub dwie walizki oraz bagaż podręczny, a za dodatkową opłatą - bagaż dodatkowy (również w niestandardowych wymiarach, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z przewoźnikiem). Kierowcy Vipmar Tour oferują pomoc we wkładaniu i wyjmowaniu bagażu do i z busa.

Bezpieczeństwo

Podróżowanie busem to podróżowanie z doświadczonym, zawodowym kierowcą, który doskonale zna trasę oraz wszystkie możliwe objazdy. Doświadczenie kierowcy oraz znajomość trasy przełoży się również pozytywnie na bezpieczeństwo postojów - bus będzie zatrzymywał się wyłącznie w sprawdzonych miejscach, w których możemy skorzystać z czystych toalet oraz napić się kawy lub coś przekąsić, bez obaw o rozstrój żołądka (oczywiście wszystko zależy od trasy i planu konkretnej podróży).

Flota Vipmar Tour

Alternatywy dla podróży busem za granicę - wady i zalety

Bus to oczywiście nie jedyny środek transportu, który pozwala na dotarcie z Polski do Niemiec i z powrotem! W podróż możemy wyruszyć własnym samochodem, bądź zdecydować się na zakup biletu na pociąg lub samolot. Jakie są plusy i minusy tych środków komunikacji?

Podróż własnym samochodem

Wyjazd własnym samochodem to zdecydowanie najczęściej wybierane rozwiązanie z tych alternatywnych dla busa. Podróż własnym autem wymaga... przede wszystkim posiadania własnego auta i prawa jazdy! Samochód, którym planujemy przejechać kilkaset (często ponad tysiąc!) kilometrów powinien być ponadto w bardzo dobrym stanie technicznym, posiadać obowiązkowy przegląd i ubezpieczenie.

Zalety podróżowania własnym samochodem:

 • sami decydujemy o godzinie wyjazdu oraz wszelkich postojach;
 • nie mamy żadnych ograniczeń co do ilości i wielkości bagażu (w ramach pojemności bagażnika, oczywiście);
 • dysponujemy własnym transportem na miejscu docelowym.

Wady podróżowania własnym samochodem:

 • wysokie koszty podróży (koszt paliwa, opłaty za autostrady, opłaty parkingowe, opcjonalnie dodatkowe ubezpieczenie... - tutaj wszystko obciąża jedną osobę, która podróżuje samochodem, w przeciwieństwie do podróży busem czy autobusem, gdzie koszt rozkładany jest na kilka lub kilkanaście osób);
 • ryzyko awarii samochodu (podczas długiej trasy wszystko może się zdarzyć i... wszystko będzie na głowie kierującego pojazdem, potencjalne mniejsze lub większe awarie pojazdu mogą się wiązać z koniecznością poniesienia dodatkowych, często bardzo wysokich opłat za części / naprawę / holowanie oraz opóźnieniami lub nawet niemożnością dotarcia do celu podróży);
 • ryzyko zgubienia się (nawet najlepszy system nawigacji może zawieść kierowcę, np. z powodu okresowego braku sygnału, problemy w takiej sytuacji mogą mieć zwłaszcza kierowcy niedoświadczeni, nie znający trasy i dodatkowo znający języka niemieckiego w stopniu umożliwiającym swobodną konwersację - zapytanie o drogę i zrozumienie wskazówek może okazać się zadaniem zbyt trudnym);
 • zmęczenie kierowcy (samodzielna podróż samochodem i prowadzenie pojazdu przez kilka lub kilkanaście godzin to zadanie bardzo wymagające i mocno obciążające organizm kierowcy - amatora);
 • zagrożenie dla bezpieczeństwa (jazda własnym samochodem na długich trasach to wciąż jeden z najbardziej niebezpiecznych sposobów podróżowania, obciążony wysokim ryzykiem kolizji lub wypadku, którego skutki mogą być niebezpieczne dla zdrowia lub życia kierującego pojazdem oraz innych uczestników ruchu drogowego; na stopień ryzyka mają wpływ: długość i znajomość trasy, sprawność pojazdu, wiek i doświadczenie kierującego).

Podróż samolotem

Podróż samolotem to w większości wypadków najszybszy sposób na dotarcie do nawet najbardziej odległego miejsca w Europie i na świecie. Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia jednak, że coraz częściej rezygnujemy z samolotu - każdy lot pozostawia bowiem tzw. ślad węglowy, największy spośród wszystkich dostępnych środków komunikacyjnych (np. lot międzykontynentalny w obie strony to ponad tona CO2 wyemitowanego do atmosfery!).

Zalety podróżowania samolotem:

 • ekspresowy czas podróży (tutaj jednak należy zaznaczyć, że prędkość z jaką pokonamy duży odcinek trasy nie musi przełożyć się na znaczące skrócenie czasu całej podróży - do samego lotu należy bowiem doliczyć czas na odprawę, nadanie i odebranie bagażu oraz dojazdy do i z lotniska).

Wady podróżowania samolotem:

 • bardzo wysoki koszt podróży (czasem nawet kilkukrotnie wyższy niż w przypadku wszystkich innych środków komunikacyjnych, w niektórych przypadkach dostępne są tańsze bilety lotnicze, ale najczęściej trzeba je kupić z dużym wyprzedzeniem - nawet kilka lub kilkanaście miesięcy wcześniej);
 • konieczność zaplanowania podróży z dużym wyprzedzeniem (kupno biletu w ostatniej chwili może być niemożliwe lub wiązać się z bardzo wysoką ceną za przelot);
 • konieczność zorganizowania dodatkowego transportu na lotnisko i z lotniska do miejsca docelowego (może się to wiązać z koniecznością skorzystania z kilku środków komunikacyjnych, licznymi przesiadkami - to sprawia, że podróż może być mocno stresogenna, wydłużona w czasie i... jeszcze droższa!);
 • ograniczenia dotyczące wielkości i ciężaru bagażu;
 • nieprzyjemne odczucia związane z samym lotem (cześć osób źle znosi lot samolotem i może czuć się źle jeszcze przez kilka lub kilkanaście godzin po opuszczeniu pokładu maszyny).

Podróż pociągiem

Podróżowanie pociągiem to jeden z najbardziej ekologicznych sposobów przemieszczania się po Europie. Wybierając pociąg musimy jedna liczyć się ze sporą liczbą niedogodności typowych dla... samolotu.

Zalety podróżowania pociągiem:

 • podróżowanie ekologicznie(nowoczesny pociąg pozostawia niewielki, zwłaszcza w porównaniu z samolotami i statkami, ślad węglowy);
 • podczas podróży pociągiem możemy w dowolnym momencie wstać i "rozprostować nogi", skorzystać z toalety (jeśli nie uległa awarii) bądź z wagonu restauracyjnego (jeśli został dołączony do składu i znajdą się w nim wolne miejsca).

Wady podróżowania pociągiem:

 • konieczność zaplanowania podróży z dużym wyprzedzeniem (bilety na najpopularniejsze trasy / pociągi mogą być wyprzedane nawet kilka miesięcy wcześniej);
 • konieczność zorganizowania dodatkowego transportu na stację i ze stacji do miejsca docelowego (może się to wiązać z koniecznością skorzystania z kilku środków komunikacyjnych oraz licznymi przesiadkami, co dodatkowo wydłuża podróż i może być powodem stresu);
 • długi czas podróży (pociągi poruszają się oczywiście wyłącznie po torowiskach, co może znacząco wydłużać podróż, dodatkowo każde zatrzymanie się pociągu na stacji, wsiadanie i wysiadanie pasażerów może powodować opóźnienia);
 • ryzyko opóźnienia (pociągi są tym środkiem komunikacyjnym, w którym zdecydowanie najczęściej odnotowuje się różnego kalibru opóźnienia, wynoszące najczęściej od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin);
 • ciasnota w przedziałach, wąskie korytarze, w których dodatkowo często stoją / spacerują pasażerowie wychodzący z przedziałów;
 • problemy z klimatyzacją i ogrzewaniem, otwieraniem i zamykaniem okien (wyłącznie najnowocześniejsze pociągi dysponują sprawną i wydajną klimatyzacją / ogrzewaniem; w składach starszego typu, w pojedynczych przedziałach często jest albo bardzo ciepło, albo bardzo zimno, a kwestię regulowania temperatury dodatkowo utrudniają współpasażerowie, np. żądając kategorycznie zamknięcia okien i drzwi).
Nowoczesne busy

Podróż busem do Niemiec z adresu na adres

Czyli... bus! A jeśli bus to tylko u doświadczonego przewoźnika, dysponującego flotą nowoczesnych, nieawaryjnych pojazdów oraz zatrudniającego najlepszych, odpowiednio wykwalifikowanych kierowców. Busy Vipmar Tour to samochody nowe, posiadające sprawną klimatyzację (będącą gwarantem odpowiedniej temperatury wewnątrz busa, bez względu na porę roku), maksymalnie komfortowe siedzenia (z rozstawem zapewniającym wygodną przestrzeń dla każdego pasażera) i dużo miejsca na bagaże. Kierowcy Vipmar Tour to profesjonaliści, którzy pozytywnie przeszli wiele testów, jeżdżący spokojnie i bezpiecznie, doskonale znający obsługiwane przez nich trasy oraz wszelkie objazdy.

Usługa door to door

Podróżowanie busem z adresu na adres to najbezpieczniejszy i najbardziej komfortowy sposób na dotarcie do miejsca docelowego. Jak to działa? Maksymalnie prosto! Podróżujący, którzy zamówili usługę door to door odbierani są o ustalonej godzinie z wskazanego przez nich adresu oraz dowożeni bezpośrednio do Niemiec, również pod wskazany adres. Door to door pozwala zredukować do absolutnego minimum formalności oraz stres związany z wyjazdem i podróżą - osoba podróżująca nie musi szukać żadnych dodatkowych środków komunikacji i planować przesiadek. Dodatkowo to spora oszczędność czasu i pieniędzy! Każdy klient firmy Vipmar Tour może oczywiście liczyć na pomoc w spakowaniu i wypakowaniu bagażu.

Trasy Polska - Niemcy i Niemcy - Polska

Klienci Vipmar Tour mogą skorzystać z przewozu nowoczesnymi busami na trasie Polska - Niemcy, Niemcy - Polska, w obydwie strony - zarówno wyjeżdżając za granicę, jak i wracając do domu. Busy wyruszają z większych miast i, zgodnie z indywidualnymi ustaleniami, mogą zabrać podróżnych z wskazanych adresów - również znajdujących się na trasie przejazdu. Firma przewozowa obsługuje m.in. województwo małopolskie (Kraków), podkarpackie (Rzeszów), śląskie (Katowice), opolskie (Opole) i dolnośląskie (Wrocław), a w Niemczech trasa przewozów obejmuje m.in.: Berlin, Poczdam, Magdeburg, Stuttgart, Frankfurt, Kolonię, Dusseldorf czy Dortmund (docierając również do granic Holandii i Belgii).

Do zobaczenia w busie!